7 Haziran 2010 Pazartesi

Şişede durduğu gibi duran votka: Belvedere Pink Grapefruit

Daha önce votkanın nasıl ziyan edileceğine ilişkin fikrimi yazmıştım. Okumaya üşenenler için özet: Tabii ki içine şekerli herhangi bir meyve suyu ekleyerek.

İçeceklerinizi şekersiz içmeye alışırsanız, örneğin çay veya kahveyi şekersiz içenlerdenseniz, kendi tadı ve aroması olan şeylerin şekerle birleşiminden ömür boyu nefret edebilirsiniz. Şekerli şeyler -çoğu meyve buna dahildir- yediğimde sahte, abartılı, suni bir şey yiyormuşum gibi geliyor. Kahvaltıda portakal değil ama greyfurt suyunu da tam da bu nedenle çok severim. Portakal çok tatlı geliyor. Greyfurt suyu damak tadıma daha uygun. Hele büfe tipi pres sıkacakta sıkılmış ve kabuğunun aroması meyve suyuna geçmişse...

Belvedere Votka'nın bu pembe greyfurt aromalı votkasını gördüm internette. Yeni çıkmış. Ballandıra ballandıra anlatmışlar. Tadım notları bir parfümün basın bülteni gibi: alt, orta ve üst notalar... Belvedere'in kullandığı özel yöntem greyfurt aromasını meyvenin kabuğundan ve kendinden elde ediyor. Yapay aroma kullanılmıyor. Tam benim istediğim gibi... Belvedere şişeleri zaten tasarım harikası. Bir içki daha nasıl cazip hale getirilebilir bilmiyorum. Bu yazıyı niye yazdım, onu da bilmiyorum... Tek bildiğim bu şişeyi istiyorum : ))

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails